شرکت Withings که نوکیای فنلاندی به تازگی آن را خریداری کرده است در زمینه تولید گجت‌های هوشمند فعالیت می‌کند و این بار یک ترازوی هوشمند کاربردی را در اختیار کاربران گذاشته است.

این ترازوی هوشمند که برای سنجش وزن انسان ساخته شده است Body Cardio نام دارد و علاوه بر آنکه وزن شما را نمایش می‌دهد، قادر است ضربان قلب را هم  برای کاربر نمایش دهد محاسبه کند.

برای این ترازوی هوشمند از فناوری ویژه‌ای استفاده شده است که امکان سنجش ضربان قلب را هم فراهم می‌کند. زمانی که قلب شما خون را در رگ‌ها پمپ می‌کند یک موج کوتاه در رگ‌های شما منتشر می‌شود. سرعت امواج ایجاد شده وضعیت رگ‌ها و قلب شما را مشخص می‌کند.

بر این اساس هرچه سرعت امواج تولید شده بالاتر باشد به این معنی خواهد بود که شریان‌ها سفت‌تر شده‌اند و این مسئله می‌تواند کاربر را در معرض ابتلا به حملات قلبی و عروقی قرار دهد. سرعت پایین امواج نیز نشان دهنده آن است که فرد در وضعیت جسمانی مناسب به سر می‌برد.

برای این ترازوی هوشمند یک اپلیکیشن کاربردی با نام Health Mate عرضه شده است که روی گوشی نصب می‌شود که ضربان قلب و وضعیت عروق را متناسب با سن کاربر تحلیل می‌کند و راهکارهای کاربردی را برای بهبود وضعیت او پیشنهاد می‌دهد.

ترازوی هوشمند Withings Body Cardio با بدنه‌ای از جنس آلومینیوم ساخته شده است که ۱٫۷۸ سانتی‌متر ضخامت دارد. مهم نیست که ترازو روی چه سطحی قرار بگیرد، زیرا سیستم داخلی آن می‌تواند به صورت خودکار برحسب شیب محیط وضعیت خود را تنظیم کند.

این ترازوی هوشمند مجهز به  گیرنده بی‌سیم Wi-Fi و بلوتوث است و در حافظه داخلی خود وزن هر فرد را به صورت مجزا ذخیره می‌کند و البته قابلیت سنجش وضعیت عضلات، چربی و مغز استخوان هم برای آن در نظر گرفته شده است. این دستگاه هم‌اکنون با قیمت ۱۸۰ دلار فروخته می‌شود. این ترازو در سال ۲۰۱۶ میلادی نمونه سازی و عرضه شده است.